Kdo jsme?

A jak to máme s jídlem?

Igor
Igor
Bratranec Loly

Ahoj, já jsem Igor. Moc rád se dívám do trouby, když se peče nějaká dobrota. Hodně jím, takže mamka se v kuchyni nezastaví.

Karlík
Karlík
Superbrácha Igora

Ahoj, já jsem Karlík. Starší brácha Igora a někdy šéf celé domácnosti. Nejraději ochutnávám těsto a než ho mamka stačí nalít na plech, nakreslím jí tam vždycky nějaký obrázek.

Lola
Lola
Sestřenice Igora a Karlíka

Ahoj, já jsem Lola. S jídlem si dávám na čas. Ráda ochutnávám ode všeho trošku. Vždycky mamce říkám "sama, taky sama", ale ona se mi pořád snaží pomáhat.

A to jsou naše mámy!

Sestry a autorky blogu

Žaneta Žišková
Žaneta Žišková
Máma Igora a Karlíka

Miluju, když moje děti příjdou do kuchyně a chtějí vařit se mnou. Jím i očima, takže vše musí být zároveň i krásné. Jsem závislá na pečení a protivná, když mám hlad...

Eva Žišková
Eva Žišková
Máma Loly

Jídlo je pro mě malý svátek, každodenní potěšení. Někdy ráda ochutnávám nové, jindy chci klasiku. Miluju, když moji dceři chutná a chce si přidat.

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Odpovídáme

  • Proč jste začaly psát blog?

    Když jsme začaly s prvními příkrmy, věděly jsme, že chceme dětem vařit doma. Často jsme si volaly a povídaly si o jídle, které dětem připravujeme a pak nás napadlo si ty recepty psát. Začaly jsme je sdílet na blogu.
  • Proč vaříte hlavně doma?

    Líbí se nám, že děti vědí, co mají na talíři. Poznají banán nebo jablko než je z nich kaše. Jídlo je pak větší zábava. To u průmyslově zpracovaných surovin nejde.
  • Z čeho nejraději vaříte?

    Vaříme jednoduše, ze základních surovin. Snažíme se nakupovat české potraviny a rády chodíme do lokálních a bezobalových obchodů. Úplně nej je sezónní úroda ze zahrad našich babiček. Raději sladíme ovocem, medem nebo sirupy.